Wybieraj, porównuj i zamawiaj online w najlepszych cateringach dietetycznych w Polsce

Jak wybrać najlepszy catering dietetyczny?

Usługi cateringu dietetycznego zdają się być prawdziwym wybawieniem dla wielu z nas. Są dobrym rozwiązaniem nie tylko dla osób, które pragną żywić się w sposób racjonalny i zbilansowany. Diety pudełkowe są świetnym pomysłem dla tych, którzy ze względu na mnogość obowiązków związanych z życiem prywatnym i zawodowym oraz z uwagi na liczne zajęcia dodatkowe, nie mają czasu na samodzielne przygotowywanie posiłków.


Spis treści:

Wszystkich, którzy szukają idealnego cateringu dietetycznego zachęcamy do:


Niektórzy z nas dzięki usługom cateringu dietetycznego chcą osiągnąć wymarzoną sylwetkę lub poprawić swoje wyniki sportowe. Z kolei inni decydują się na korzystanie z tego typu usług ze względu na występowanie chorób dietozależnych, takich jak cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, dyslipidemia, czy miażdżyca. Jednak nie tylko te jednostki chorobowe wymagają specjalistycznego podejścia żywieniowego – na diety pudełkowe decydują się również osoby, które muszą eliminować niektóre grupy produktów ze względów zdrowotnych (np. przy celiakii lub alergii na białka mleka krowiego). Jest to szczególnie wymagająca grupa klientów, bowiem często od tego co znajduje się na ich talerzach, zależny jest stan ogólny ich zdrowia oraz przebieg choroby.

Na co warto zwrócić uwagę?

Różnorodność grup, które z powodzeniem i korzyścią zdrowotną mogą korzystać z usług cateringu dietetycznego jest ogromna. Tak samo urozmaicony zdaje się być rynek cateringów dietetycznych w naszym kraju. Obecnie istnieją setki firm, które codziennie dbają o to, aby sprostać oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów. Wybór jest bardzo szeroki – jak więc podjąć dobrą decyzję w gąszczu wielu różnych możliwości? Jak wybrać catering dietetyczny, który spełni nasze wszystkie oczekiwania? Na co powinniśmy zwracać uwagę przy wyborze firmy, której powierzymy przygotowanie swoich posiłków? Co powinniśmy wiedzieć zanim zbadamy rynek firm cateringowych w naszym otoczeniu? Jeśli chcecie się tego dowiedzieć, czytajcie uważnie!

Przygotowując się do skorzystania z cateringu dietetycznego powinniśmy dać sobie czas na zbadanie jakości usług firm znajdujących się w naszym mieście. Informacje przedstawione poniżej pomogą nam dokonać właściwego wyboru.

O diecie redukcyjnej z cateringiem dietetycznym pisaliśmy w tym artykule: Odchudzanie na diecie pudełkowej

Kalkulator do obliczania zapotrzebowania energetycznego

1. Dobierz kaloryczność swojej diety

Na pierwszym etapie poszukiwań cateringu dietetycznego należy poznać swoje dzienne zapotrzebowanie energetyczne, aby następnie móc wybrać dietę pudełkową, która będzie przygotowywana w wariancie kalorycznym odpowiednim dla nas. Aby ułatwić te obliczenia, stworzyliśmy specjalny kalkulator, który uwzględnia nie tylko wiek, płeć, wzrost, poziom aktywności fizycznej i masę ciała, ale również cel, który pragniemy osiągnąć. Na podstawie uzyskanego wyniku z łatwością odnajdziemy wśród wielu ofert te, które dostarczą nam posiłki dostosowane do naszych potrzeb.

Sprawdź ile kalorii jeść na diecie pudełkowej.

Sprawdź ile kalorii jeść na diecie pudełkowej.

2. Zdecyduj się na preferowany wariant

W przypadku, gdy nie mamy specjalnych preferencji żywieniowych, ani ze względów zdrowotnych nie musimy podejmować żadnych eliminacji – wybór opcji diety pudełkowej jest prosty, bowiem wtedy najlepiej zamówić Dietę Standardową. Z kolei w sytuacji, w której decydujemy się na pewne wykluczenia, warto sprawdzić, czy są one wpisane w założenia innych wariantów, ponieważ dzięki temu nie będziemy musieli ich dodatkowo wprowadzać w podstawowe zamówienie. Przykładowo, osoby decydujące się na rezygnację z mięsa mogą zamówić catering dietetyczny Wegetariański, a chorzy na celiakię mogą skorzystać z oferty Diety Bezglutenowej.

Jeśli jesteśmy zdecydowani na konkretny rodzaj diety oraz kaloryczność, możemy w prosty sposób przeanalizować oferty różnych cateringów w porównywarce diet. Jest to bardzo proste i intuicyjne, wystarczy wybrać kilka interesujących nas firm, ustawić kaloryczność, miasto i rodzaj diety, a później przeanalizować cenę zestawów, sprawdzić aktualne menu, porównać opinie, a także sprawdzić cechy cateringu.

Porównywarka dietly

3. Znajdź odpowiednią firmę

Po ustaleniu kaloryczności i preferowanego wariantu – czas na rozpoczęcie poszukiwań! W naszej porównywarce wystarczy wpisać miasto, do którego chcemy zamówić dostawę. Jeśli pracujemy w innej miejscowości niż mieszkamy, to warto zastanowić się nad tym, do którego miejsca będzie najlepiej zamówić posiłki. Po wpisaniu go w okno wyszukiwarki otrzymamy listę wszystkich firm, które mogą dowieźć nam dietę pudełkową. To moment, w którym możemy wykorzystać dostępne filtry – dobrze jest wpisać preferowany przedział kalorii oraz zaznaczyć jaki wariant diety nas interesuje (np. wegańska i wegetariańska).

Dodatkowo możemy posortować oferty pod względem:

 • Ceny: jeśli jesteśmy zdecydowani na dietę pudełkową, ale założyliśmy sobie pewien konkretny budżet, to śmiało możemy go wpisać w to okienko. Co więcej, przy dłuższych zamówieniach cateringi zwykle oferują dodatkowe rabaty.
 • Opinii użytkowników: dzięki temu, że ocenę mogą wystawiać wyłącznie osoby, które już zamówiły posiłki z danego cateringu dietetycznego, to możemy na nich polegać! Jeśli nikt z naszych znajomych nie wspominał o polecanej diecie pudełkowej, to warto zapoznać się z opiniami, które znajdziemy w wyszukiwarce Dietly – mogą nam pomóc w podjęciu ostatecznego wyboru. Zapraszamy również do dołączenia do naszej grupy na Facebooku: Catering dietetyczny – polecam/nie polecam – opinie i testy
 • Pory dostawy: niektóre firmy proponują dostawy wyłącznie w godzinach porannych, a inne wieczorami. Warto zastanowić się, która z możliwości najbardziej będzie nam odpowiadała na co dzień. Opcja wieczorna jest dobrym pomysłem dla osób, które bardzo wcześnie muszą wychodzić do pracy, a zwykle są w domu pod koniec dnia. Z kolei poranna dostawa sprawdzi się wśród tych, którzy mają standardowe godziny pracy i mieszkają w miejscu, w którym dla kierowcy nie będzie problemem zostawienie torby z posiłkami przed domowymi drzwiami.
 • Zamówienie online: po zaznaczeniu tego filtra otrzymamy listę cateringów, w których możemy złożyć zamówienie w niezwykle szybki i wygodny sposób za pośrednictwem naszej wyszukiwarki. Jeśli zależy nam na wygodzie, to warto zaznaczyć ten parametr w filtrowaniu.
 • Dostawy w weekendy: jeśli chcielibyśmy podjąć się stosowania cateringu dietetycznego każdego dnia, to warto wybrać taką firmę, która proponuje dostawy również w weekendy. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że w dni wolne utrzymujemy zbilansowany jadłospis i nie musimy martwić się planowaniem zakupów przez cały tydzień.
 • Konsultacja dietetyka: w przypadku, gdy nasz wybór wariantu cateringu dietetycznego wolelibyśmy skonsultować ze specjalistą, to ten filtr pomoże nam w znalezieniu firm oferujących taką usługę.  
 • Możliwości wymiany posiłków: jest to idealna opcja dla osób, które nie przepadają za niektórymi produktami, więc jeśli w zamówionym dniu diety pojawi się posiłek z produktem, którego nie lubimy, możemy go w prosty sposób wymienić na inny.

Po ustawieniu odpowiadających naszym preferencjom filtrów czas na sprawdzenie uzyskanych wyników. Dobrze jest zapoznać się z dokładną ceną, oferowaną liczbą posiłków i udostępnionymi zdjęciami potraw, które znajdziemy po kliknięciu w wybrany catering dietetyczny.

Niektóre cateringi dietetyczne zapewniają wgląd do menu z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu przed dokonaniem zamówienia mamy możliwość sprawdzenia czy rodzaj proponowanych potraw nam odpowiada. Ten element z pewnością pomoże nam w dokonywaniu wyboru i ocenie, czy dana firma spełni nasze oczekiwania związane z preferencjami żywieniowymi.

4. Skorzystaj z oferty testowej!

Przy poszukiwaniach idealnego cateringu dietetycznego często zdarza się, że niełatwo nam wybrać jednego faworyta – zwykle musimy wybrać spośród kilku odpowiadających nam firm. W takim przypadku warto zdecydować się na kilkudniowe zamówienie, podczas którego będziemy w stanie przetestować cateringi i porównać te, nad którymi się zastanawiamy. Takie rozwiązanie umożliwi nam ocenę tego, czy przygotowywane posiłki wpisują się w nasze oczekiwania i preferencje smakowe. Pamiętajmy o tym, że firm oferujących diety pudełkowe jest naprawdę dużo – na pewno wśród nich znajdziemy coś dla siebie! Cateringi można porównać do restauracji, niektórym będą odpowiadały jedne smaki, a innym będzie smakowało coś zupełnie innego.

Podczas testowania diety pudełkowej dobrze jest zwrócić uwagę nie tylko na smak potraw, ale również na to jak przebiegła dostawa, w jaki sposób pakowane są posiłki oraz czy wszystko zgadza się z naszym zamówieniem. Na etykietach na opakowaniach lub w menu znajdziemy kilka informacji o otrzymanych daniach. Wśród nich z pewnością będzie znajdowała się nazwa posiłku i zazwyczaj także:

 • Kaloryczność i zawartość makroskładników (białko, tłuszcz, węglowodany),
 • Data produkcji posiłku,
 • Gramatura posiłku,
 • Wykaz potencjalnych alergenów występujących w posiłku,
 • Sposób spożycia: na zimno / na ciepło.

Te informacje pomogą nam w ocenie cateringu dietetycznego – możemy sprawdzić, czy rozkład makroskładników odpowiada naszym dietetycznym założeniom i czy daną potrawę warto podgrzać przed spożyciem.

Na temat przygotowywania posiłków z diety pudełkowej w kuchence mikrofalowej pisaliśmy w tym artykule: Czy podgrzewanie posiłków z cateringu w mikrofalówce jest zdrowe?

Posiłki z Cateringu OptiDiet

5. Wprowadzenie cateringu dietetycznego w życie

Gdy już znaleźliśmy dietę pudełkową, która nam smakuje i mamy pewność, że pomoże nam w realizacji naszego celu, to jesteśmy na najlepszej drodze do zmiany stylu życia na zdrowszy! Warto składać zamówienia na długie okresy, dzięki czemu uzyskamy rabat, a dodatkowo nie będziemy musieli martwić się odnawianiem go co kilka dni. Dobrze jest zapisać sobie numer kontaktowy lub adres mailowy do naszego cateringu, aby mieć zawsze możliwość szybkiego powiadomienia firmy o swoich uwagach lub zgłoszenia zapytań związanych z dietą. Pamiętajmy jednak, że w panelu klienta na serwisie Dietly.pl z łatwością dokonamy zmian, takich jak np. wpisanie nowego adresu lub dni dostawy.

Stosowanie cateringu dietetycznego na co dzień jest doświadczeniem, które nie tylko pomaga nam w efektywniejszym osiągnięciu założonego celu, ale również w poznaniu tego, jak skomponowane są zdrowe posiłki. Warto zwracać uwagę na proporcje produktów w naszych posiłkach i nie bać się nowych smaków – dieta pudełkowa może być doskonałym źródłem kulinarnych inspiracji!

Dzięki temu, że oszczędzamy czas na zakupach i gotowaniu, może być nam łatwiej wprowadzić regularną aktywność fizyczną. Jeśli jej poziom jest zaawansowany, to dobrze jest rozważyć zamówienie wariantu Sport, który charakteryzuje się większą zawartością białka niezbędnego do pobudzania syntezy nowych białek mięśniowych w naszym organizmie. Pamiętajmy o tym, że każdy podjęty wysiłek fizyczny zbliży nas do utrzymania zdrowia i pomoże w zachowaniu prawidłowej masy ciała.

O tym, jak połączyć aktywność fizyczną z żywieniem z cateringu dietetycznego pisaliśmy tutaj: Żywienie okołotreningowe – jak dopasować posiłki z cateringu do treningów?

Posiłki z Cateringu Fabryka Smaku

Zachęcamy również do skupienia się na budowaniu nowych nawyków, które są elementami zdrowego stylu życia. Jednym z nich jest wypijanie odpowiedniej ilości wody – kobietom rekomendowane jest spożywanie min. 2 litrów płynów, a mężczyznom 2,5 litry. Jeśli aktualnie przyjmowaliśmy znacznie mniejsze ilości, to warto starać się mieć zawsze obok szklankę z wodą i sięgać po nią w wolnej chwili. Niekiedy w budowaniu takiego nawyku pomaga dodatek cytryny, czy mrożonych owoców, które dodadzą atrakcyjności i sprawią, że chętniej sięgniemy po napój.

Dokładniejsze wskazówki dotyczące wypijania wody opisaliśmy w tym artykule: Jak dbać o nawodnienie organizmu i jakie płyny wybierać?

Pamiętajmy o tym, aby przy stosowaniu diety pudełkowej unikać dodatkowej podaży kalorii – jedną z najczęstszych pułapek w kwestii energetyczności jadłospisu jest wypijanie alkoholu. Ten temat poruszyliśmy w jednym z naszych artykułów: Czy na diecie można pić alkohol?

Należy również pamiętać o rekomendowanej suplementacji. Wszystkim osobom, które mieszkają w Polsce w okresie jesienno–zimowym (od października do kwietnia) zaleca się wprowadzenie suplementacji witaminy D3. Sugerowana dawka dla osób dorosłych waha się między 800 IU a 4000 IU – w zależności od masy ciała. Z kolei wszyscy, którzy decydują się na dietę wegańską powinni suplementować witaminę B12, której nie znajdziemy w produktach roślinnych. W przypadku eliminacji ryb z diety, zaleca się doustne przyjmowanie kapsułek z kwasami tłuszczowymi omega-3 ze względu na wyższe ryzyko ich niedoborów.

Znajdź swój catering na Dietly.pl – porównywarce cateringów dietetycznych

www.dietly.pl

Comments (4):

 1. Pozycjonowanie Białystok

  3 lutego, 2020 at 12:03 pm

  ja miałem styczność z trzema firmami na razie i kurcze średnio mi się podobało… posiłki słabej jakości, jedno nawet zepsute się trafiło. Muszę dalej poszukiwać swojego smaku bo póki co nie polecam chyba nic….

  Odpowiedz
  • Asia

   5 lutego, 2020 at 1:51 pm

   Czasem rzeczywiście musimy popróbować różnych cateringów, żeby trafić na taki, który będzie nam odpowiadał. Najlepiej jest korzystać z możliwości krótkich zamówień (np. 1-3 dniowych) i oceniać, czy posiłki nam pasują. W wyborze najlepszego mogą pomóc opinie użytkowników w naszej porównywarce. 🙂
   Trzymamy kciuki za znalezienie cateringu, który będzie Panu pasował w 100%! 🙂

   Odpowiedz
 2. Adcube

  11 lutego, 2020 at 6:44 am

  Obserwuje rynek cateringu dietetycznego w Olsztynie niemalże od początku jak zaczął wchodzić na rynek. Obecnie do wyboru mamy co najmniej 10 opcji diet. Mogę polecić na pewno opcje z Fitkinga lub Maczfita 😉

  Odpowiedz
  • Asia z Dietly.pl

   12 lutego, 2020 at 9:22 am

   Rynek cateringów dietetycznych w Olsztynie faktycznie rozszerza się z roku na rok dając nam coraz większy wybór. 🙂 W naszej wyszukiwarce mamy dokładnie 10 cateringów z tego miasta, zapraszamy do sprawdzenia i testowania. Cateringi dietetyczne w Olsztynie

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *